Hızlı İletişim : 444 1 659 | Tüm psikolojik faaliyetlerin buluştuğu en üst kuruluş!
İstatistikler 01.10.2014 tarihinde, ilgili eğitim kurumu web sitesinden alınmıştır.
Eğitim İstatistikleri
Başvuru
Eğitim
Belge

Psikologlar ve Psikiyatristler Derneği tarafından akredite edilen ve SertifikaPress Eğitim Akademisi Uzaktan Eğitim altyapısı ile kullanıcılara sunulan sertifikalı “Genel Psikoloji” eğitimi, Federasyonumuz Yönetim Kurulunun 01.04.2014 tarih ve 2014/007 sayılı kararı ile akredite edilmiştir.

Derneğimiz çalışmaları dahilinde Türk Toplumu ile ilgili yapıcı araştırma ve incelemelerimizi, görev bilincimiz ve sorumluluğumuz dahilinde sürdürmeye devam etmekteyiz. Bu açıdan, her ne kadar okullarda Psikoloji Dersleri Orta Öğretim sürecinde verilmekte ise de, bunun aslında tüm toplumumuz için temelden incelenmesi ve irdelenmesi gerektiği ve hayat boyu tüm bireysel ilişkilerde daha eğitimli olmak zorunluluğu görev bilincimizle, imkanlarımız doğrultusunda halkımızın çalışmalarımızdan rahat bir şekilde istifade etmesi için bu olmazsa olmaz dersleri istifadenize ücretsiz olarak sunmaya karar verdik. Psikologlar ve Psikiyatristler Derneği, St. Clements University ve Press Grup ortak çalışmalarıyla bu dersler size şifreniz ile ulaşabileceğiniz hale getirilmiş olup, 7 gün, 24 saat ücretsiz olarak bu derslerden online olarak istifade edebilirsiniz.

· Dersler, insan psikolojisini, iletişim ve empati kuralları dahil sıfırdan ele almaktadır.
· Daha mutlu bireyler olmak için olmazsa olmazlarını,
· Aile içinden başlayarak temel sosyal çevre psikolojik kurallarını,
· ve onlarca kaynak, akademisyen ve yerli – yabancı kitap ve otoritenin referans alındığı öz bilgileri bu derslerde zevkle izleyeceksiniz.
· Daha başarılı, hayata daha pozitif bakan ve daha sorumluluk sahibi bireyler olacaksınız.
· Derslerinizin bitiminde, tarafınıza Genel Psikoloji Sertifikası katılımı belgesi verilecektir.

Bu katılım sertifikasının, CV’niz, akademik ya da diğer çalışmalarınızdaki referanslarınız ve yaşam kaliteniz için bir belge olacağını temenni ediyoruz.

Bu Sertifika Programı, toplumumuzun daha sağlıklı bireylerden oluşması ve psikoloji terim ve kavramlarına daha fazla hakim olması, orta ve yüksek okul öğrencilerinin derslerine faydalı olmak ve psikoloji bilimini halkımıza sevdirerek “psikolog ve psikiyatrist” bilincini aşılamak, kişilerin uzmanlara danışma bilincini şevk etmek, arttırmak ve bu uzmanlardan daha fazla yaralanmalarını teşvik etmek amacıyla oluşturulmuştur. Sertifika oluru, St. Clements University Dekanlığı akademik ve bilimsel kadrosu tarafında incelenmek üzere gerçekleştirilmektedir. Bu Sertifika yukarıdaki amaçlar doğrultusunda kullanılabilir, mesleki bir yeterlilik anlamına gelmez. Verilen dersler, St. Clements University Genel Psikoloji Derslerinden ibaret olup, video ders anlatımları ve müfredat, yine üniversite denetim ve onayında, Türk öğretmenler tarafından anlatılmakta, denetlenmekte, programları ve işleyişi düzenlenmektedir. Bu dersin bitirilmesi ile alınacak belge, Psikoloji Derslerine giriş ve Genel Psikoloji dersleri yeterliliği anlamında akreditesi Kurumumuzca da uygun görülmüştür. Kişisel Gelişim İçin Temel Psikoloji Sertifikası, e-sertifika değildir. Adınıza düzenlenmiş, basılı sertifikadır ve örneği aşağıdadır. Böylece, kişiye özel sertifika derslerin edinimleri sonucu hakedildiğinde aynı yolla gönderilmektedir. Bu yöntem, haksız sertifika edinimini en aza indirmek için seçilmiştir.

Bunlara da göz atmak ister misiniz?